Učenici na natjecanju Sonus op.5

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus op.5 održalo se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja od 23. do 31. ožujka 2019. godine u prostorima Glazbene škole Alberta Štrige Križevci. Discipline zastupljene na ovogodišnjem izdanju bile su klavir, solfeggio, tambure i udaraljkea naših se petoro učenika natjecalo u disciplini klavir.

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus održava se svake godine. Uključuje sudionike iz cijele države i regije, ugledne hrvatske glazbene pedagoge te, od 2017. godine, strane glazbene pedagoge, kao članovima Ocjenjivačkog suda. Suorganizator natjecanja i domaćin petu je godinu za redom Glazbena škola Alberta Štrige Križevci. Mjesto je to na koje se natjecatelji i njihovi mentori rado vraćaju i koje je izvrsna pozornica glazbenih ideja, emocija, glazbene budućnosti i novih ideja. Svaki natjecatelj, osim brojčane, dobiva i opisnu ocjenu koju organizator šalje nastavniku/mentoru.

Čestitamo učenicima i nastavnicima!