Školsko natjecanje

Naslovnica / Školsko natjecanje

O natjecanju

Školsko natjecanje Glazbene škole Požega namijenjeno je svim učenicima koji pohađaju osnovno, pripremno i srednjoškolsko glazbeno obrazovanje u Glazbenoj školi Požega.

Svrha i cilj natjecanja je:

  • otkrivanje posebno nadarenih učenika te njihovo usavršavanje u glazbenoj izvedbi,
  • poticanje kreativnosti učenika u školi,
  • motiviranje učenika na međusobno integriranje, suradnju i razmjenu iskustava unutar škole, te usmjeravanje prema svjetskim kulturološkim spoznajama,
  • poticanje učenika na daljnji rad i usavršavanje tehnike sviranja instrumenta, razvijanje ljubavi prema glazbi, te profesionalno usmjeravanje prema glazbi u budućnosti,
  • poticanje i nagrađivanje vrijednih i talentiranih učenika na razini škole koji pokažu iznimnu razinu sviranja,
  • odabir kandidata koji se prijavljuju na Regionalno natjecanje HDGPP-a ili neko drugo natjecanje predviđeno Godišnjim planom i programom Škole,
  • stručno usavršavanje nastavnika škole putem razmjene pedagoških spoznaja u odgoju i obrazovanju budućih glazbenika.

Natjecanje komornih sastava

Natjecanje solista, zborova i orkestara

listopad

veljača

  • Glasovirski duo,
  • Glasovir za 6 i više ruku,
  • Dua,
  • Tria,
  • Kvarteti,
  • Kvinteti,
  • Komorni sastavi 6 – 9 članova.

Komorni sastavi natječu se u dvije kategorije:

  • 1. kategorija …………….. osnovna škola
  • 2. kategorija …………….. srednja škola

 

Za svaku kategoriju i disciplinu program natjecanja i njegovo trajanje je prema slobodnom izboru ili u skladu s natjecanjem radi kojega se komorni sastav prijavljuje na školsko natjecanje.

  • Saša Botički, prof. mentor – predsjednik
  • Ana Ticl, mag. mus. – član
  • Valentin Petranović, mag. mus. – član
  • Lucija Zovko Čevapović, prof. mentor – član

Prijavnica za Školsko natjecanje – Komorni sastavi

  • Prijave se šalju na mail  zovko.lucija@gmail.com s naznakom “Školsko natjecanje” do 30. rujna 2020. god.
  • Školsko natjecanje komornih sastava –  08. listopada 2020. god

Na Školskom natjecanju natjecateljima se dodjeljuju sljedeće nagrade:

  • 1. nagrada     90,00 – 100 bodova
  • 2. nagrada     80,00 – 89,99 bodova
  • 3. nagrada     70,00 – 79,99 bodova
  • Glazbala s tipkama: Klavir, Harmonika
  • Trzalačka glazbala: Gitara, Tambure
  • Gudačka glazbala: Violina, Violončelo
  • Drvena puhačka glazbala: Flauta, Klarinet, Saksofon
  • Limena puhačka glazbala: Rog, Truba, Trombon, Tuba;
  • Ostalo: Udaraljke, Solo pjevanje;
  • Skupno muziciranje: Zbor, Orkestar;
  • Glazbeno-teorijski predmeti: Solfeggio, Harmonija, Glazbeni oblici, Polifonija (Kontrapunkt), Kompozicija, Teorija glazbe

Solisti:

  • 1. kategorija – 1. i 2. razredi OGŠ
  • 2. kategorija – 3. i 4. razredi OGŠ
  • 3. kategorija – 5. i 6. razredi OGŠ i 1. i  2. PR
  • 4. kategorija – 1. i 2. razredi SGŠ
  • 5. kategorija – 3. i 4. razredi SGŠ

Zborovi i orkestri:

  • 1. kategorija – osnovna škola
  • 2. kategorija – srednja škola

Učenici osnovne škole mogu se natjecati u višoj kategoriji.

Za svaku kategoriju i disciplinu program natjecanja i njegovo trajanje je prema slobodnom izboru ili u skladu s natjecanjem radi kojega se učenik prijavljuje na školsko natjecanje.

SOLO PJEVANJE:

  • Ana Ticl, mag. mus. – predsjednica
  • Draženka Hačka, mag. mus. – član
  • Branka Horvat, prof. mentor – član
  • Marija Milinković, prof. mentor – član

 

TAMBURE:

  • Saša Botički, prof. mentor – predsjednik
  • Marijan Paurić, mag. mus. – član
  • Dominik Škrabal, mag. mus. – član
  • Valentin Petranović, mag. mus. – član
  • Antun Markulić, mag. mus. – član

 

GITARA:

  • Antun Markulić, mag. mus. – predsjednik
  • Lucija Ticl Polić, mag. mus. – član
  • Filip Marinić, univ. bacc. mus. – član
  • Saša Botički, prof. mentor – član

 

KLAVIR:

  • Marija Milinković, prof. mentor – predsjednica
  • Emilija Navratil, mag. mus. – član
  • Ivan Polić, mag. mus. – član
  • Matea Šeremet, mag. mus. – član
  • Nikolina Furić Matanović, mag. mus. – član

Na Školskom natjecanju natjecateljima se dodjeljuju sljedeće nagrade:

  • 1. nagrada     90,00 – 100 bodova
  • 2. nagrada     80,00 – 89,99 bodova
  • 3. nagrada     70,00 – 79,99 bodova

SRIJEDA, 3. 2. 2021. – PLAVA DVORANA

14:30 – 15:15 – Solo pjevanje 4. i 5. kategorija

 

ČETVRTAK, 4. 2. 2021. – PLAVA DVORANA

10:00 – 10:30 – Bisernica 2. kategorija

10:30 – 11:05 – Bisernica 3. kategorija

11:05 – 11:45 – Bisernica 5. kategorija

12:30 – 13:05 – Brač 1., 2. i 3. kategorija

13:05 – 14:25 – Brač 4. i 5. kategorija

14:30 – 14:55 – Gitara 2. i 3. kategorija

 

ČETVRTAK, 4 .2. 2021. – ZELENA DVORANA

13:00 – 13:20 – Klavir 2. i 3. kategorija

13:20 – 14:20 – Klavir 4. kategorija

14:20 – 15:00 – Klavir 5. kategorija

ARHIVA