Županijska smotra školskih pjevačkih zborova Požeško-slavonske županije

Županijska smotra školskih pjevačkih zborova Požeško-slavonske županije

Samo tri dana nakon natjecanja Vallis aurea cantat Glazbena škola Požega ponovno je bila mjesto susreta mladih pjevača.

U organizaciji Požeško-slavonske županije i Glazbene škole Požega koja je bila domaćin, održala se Županijska smotra školskih pjevačkih zborova Požeško-slavonske županije.

Nastupilo je jedanaest pjevačkih zborova: Dječji zbor Osnovne škole Zdenka Turkovića – Kutjevo, Zbor Osnovne glazbene škole Pakrac, Vokalni sastav Aoide pri OGŠ Pakrac, Mješoviti  zbor Katoličke gimnazije u Požegi, Mali pjevački zbor Osnovne škole Lipik, Veliki pjevački zbor Osnovne škole Lipik, Zbor Osnovne škole Vilima Korajca Kaptol, Dječji zbor srednjeg uzrasta Glazbene škole Požega, Veliki dječji zbor Osnovne škole Julija Kempfa – Požega, Zbor mlađeg uzrasta Katoličke osnovne škole u Požegi i Zbor starijeg uzrasta Katoličke osnovne škole u Požegi. Ukupno 311 pjevača.

Zborovi su se predstavili stilski raznolikim programom, a izvedbe su imale i vrlo lijep opći umjetnički dojam. Pjevači su se nakon smotre okrijepili za njih pripremljenom zakuskom, a za dobro raspoloženje i zajedničku pjesmu pobrinuo s Školski bend Glazbene škole Požega. Pomoć u organizaciji, dežurstvu i tehničkoj podršci pružili su pjevači Mješovitog zbora Glazbene škole Požega.

Voditelji smotre bili su Katja Munđar i Luka Bošnjak, a službeni fotograf Monika Mijoković.

Dirigenti zborova su nakon smotre zajednički razmijenili svoja zapažanja i iskustva, a sve u svrhu unapređenja zborskog pjevanja u našim školama.