Veljko Valentin Škorvaga održao seminar u našoj školi

Veljko Valentin Škorvaga održao seminar u našoj školi

Dana 26. i 27. travnja 2021. Veljko Valentin Škorvaga održao je dvodnevni seminar za tamburaše. Radio je s ukupno 20 učenika osnovne i srednje škole.

Veljko Valentin Škorvaga rođen je u Požegi 1960. godine. Završava Srednju muzičku školu Vatroslav Lisinski u Zagrebu, a zatim i Muzičku akademiju u Zagrebu, studij klarineta (1985.). Na Fakultetu za muzičku umjetnost u Skopju (2011.) završava magisterij iz područja muzička interpretacija-tambura.  Svoj radni put započinje u Osnovnoj muzičkoj školi Krešimira Baranovića u Požegi kao nastavnik klarineta i tamburaškog orkestra. Od 1987. do 1991. u Centru za usmjereno obrazovanje Zvonko Brkić vodi tamburaški orkestar i djevojački zbor, a od 2008. do 2017. u Glazbenoj školi Požega (srednja glazbena škola) izvodi nastavu tambure. Uz neprekinuti nastavnički rad, od 1991. do 2017. godine, na dužnosti je ravnatelja Glazbene škole Požega, nakon čega odlazi na Muzičku akademiju u Zagreb za nastavnika tambura na novootvoreni studij tambure u zvanju višeg predavača.