Večer ruskih skladatelja

Večer ruskih skladatelja

Današnje vrijeme u kojem smo svjedoci rušenja civilizacijskih i ljudskih vrijednosti, stavlja pred nas izazov koji nas potiče na očuvanje glazbene i umjetničke tradicije uopće. Rusija je domovina mnogih velikih glazbenih imena, a ovim projektom želimo ukazati na neprolazne vrijednosti i potrebu za njegovanjem istih u službu očuvanja čovjeka u njegovoj pravoj vrijednosti. Projekt je nastao iz suradnje sa hrvatsko-ruskim društvom u Požegi kao inicijativa kojom bi se široj publici našega grada kao jedan oblik javne edukacije prezentirane kroz izvođenje koncerta, izložbe i literarne prezentacije predstavili najpoznatiji, a i oni manje poznati ruski skladatelji kroz razne povijesne epohe svoga stvaralaštva i to u izvođačkoj praksi na različitim instrumentima, glasu i komornim sastavima. Cilj nam je povezati što više učenika različitih instrumenata na zajedničku suradnju, uključiti učenike teoretskog odjela na istraživanje kroz povijest glazbe i predstavljanjem izložbe ponuditi svim sudionicima više saznanja i povijesno provjerenih činjenica o ruskim skladateljima i njihovom stvaralaštvu. Ove godine smo imali izložbu posvećenu S. Rahmanjinovu i malu programsku knjižicu o skladateljima koji su bili izvedeni na koncertu.

Voditeljica projekta:
Marija Milinković, prof. savjetnik