Učenici pod nastavom povijesti istražuju grad

Učenici pod nastavom povijesti istražuju grad

Dana 8. lipnja 2021. učenici 3.S razreda Glazbene škole Požega proveli su prva dva školska sata u obilasku grada u pratnji profesora povijesti Ivora Čevapovića. Tijekom obilaska koristili su aplikaciju „Blago Požege“ Gradskog muzeja Požega. Slijedeći aplikaciju, upoznali su se sa znamenitim Požežanima, poput Vjekoslava Babukića, Dragutina Lermana, Vilme Nožinić i dr., mjestima njihova rođenja te po čemu su značajni, a naučili su ponešto i o povijesti Staroga grada, Požeškog sandžaka, fra Luke Ibrišimovića i katedrale. Učenici su slijedili upute i tragove aplikacije, a prilikom dolaska na traženu lokaciju, odgovarali su na postavljeno pitanje čiji odgovor daje sljedeći trag u šetnji gradom. Jutarnja šetnja gradom prošla je u vrlo živahnom i edukativnom tonu!