Učenici klavirskog odjela nastupili na stručnom skupu obilježenom tematikom Dore Pejačević

Učenici klavirskog odjela nastupili na stručnom skupu obilježenom tematikom Dore Pejačević

Dana 17. svibnja nastavnici našeg klavirskog odjela sudjelovali su na stručnom skupu učitelja i nastavnika klavira u Našicama. Cijeli skup bio je obilježen tematikom Dore Pejačević čiju stotu obljetnicu smrti obilježavamo ove godine, a između korisnih i interesantnih predavanja čuli smo i tri zanimljiva koncerta s djelima poznate domaće skladateljice na kojima su se svojim izvedbama predstavili i učenici našeg klavirskog odjela.
Predstavili su nas Matej Markulić, 2.o (nastavnica Matea Šeremet, mag. mus.) koji je izveo skladbu Leptir, Patrick Tomljanović, 3. S (nastavnica Emilija Navratil, mag. mus.) sa skladbom Crveni karanfil, Stella Kuzmanović, 4. S/TO (nastavnica Marija Milinković, mag. mus., prof. savjetnica) sa skladbom Ruža i Tereza Sabo, 4. S (nastavnica Marija Milinković, mag. mus, prof. savjetnica) sa skladbom Koncertni valcer. U sklopu vijeća mogli smo čuti i neposredan rad s učenicima, a predavačica je bila prof. Mia Elezović s Umjetničke akademije u Osijeku. Učenica Tereza Sabo imala je priliku usavršavati rad na Koncertnom valceru uz savjete spomenute profesorice.
Uz zanimljiva predavanja i koncerte dojmljivih izvedbi svi smo se družili, razmjenjivali planove i iskustva.
U nastavku pogledajte fotografije.

U ime klavirskog odjela:
Marija Milinković, mag. mus. – prof. savjetnica