Učenici klavirskog odjela nastupili na stručnom skupu obilježenom tematikom Dore Pejačević

Dana 17. svibnja nastavnici našeg klavirskog odjela sudjelovali su na stručnom skupu učitelja i nastavnika klavira u Našicama. Cijeli skup bio je obilježen tematikom Dore Pejačević čiju stotu obljetnicu smrti obilježavamo ove godine, a između korisnih i interesantnih predavanja čuli smo i tri zanimljiva koncerta s djelima poznate domaće skladateljice na kojima su se svojim izvedbama predstavili i učenici našeg klavirskog odjela.
Predstavili su nas Matej Markulić, 2.o (nastavnica Matea Šeremet, mag. mus.) koji je izveo skladbu Leptir, Patrick Tomljanović, 3. S (nastavnica Emilija Navratil, mag. mus.) sa skladbom Crveni karanfil, Stella Kuzmanović, 4. S/TO (nastavnica Marija Milinković, mag. mus., prof. savjetnica) sa skladbom Ruža i Tereza Sabo, 4. S (nastavnica Marija Milinković, mag. mus, prof. savjetnica) sa skladbom Koncertni valcer. U sklopu vijeća mogli smo čuti i neposredan rad s učenicima, a predavačica je bila prof. Mia Elezović s Umjetničke akademije u Osijeku. Učenica Tereza Sabo imala je priliku usavršavati rad na Koncertnom valceru uz savjete spomenute profesorice.
Uz zanimljiva predavanja i koncerte dojmljivih izvedbi svi smo se družili, razmjenjivali planove i iskustva.
U nastavku pogledajte fotografije.

U ime klavirskog odjela:
Marija Milinković, mag. mus. – prof. savjetnica