Trubači na međunarodnom natjecanju Daleki akordi u Splitu

Trubači na međunarodnom natjecanju Daleki akordi u Splitu

Od 23. 4. 2023. do 27. 4. 2023. održano je međunarodno natjecanje Daleki akordi u Splitu. Na natjecanju su sudjelovali naši trubači pod mentorstvom Matije Šeremeta i klavirske pratnje Ane Orić.
Natjecanje je ocjenjivao stručni međunarodni žiri: Christopher Dufay (trubač sa sjevera Francuske, strastveni ljubitelj klasične glazbe i jazza, slovi kao jedan od najsvestranijih i najosebujnijih glazbenika svoje generacije, Tamás Pálfalvi (smatra se jednim od najmaštovitijih i najinovativnijih trubača suvremenog doba, rodio se 1991. godine u Mađarskoj i kao osmogodišnjak počeo učiti svirati trubu kod Istvána Szabóa), Marin Rabadan (rođen je u Splitu 1978. godine, na četvrtoj godini studija uspješno polaže audiciju u Zagrebačkoj filharmoniji na mjestu 2. trombona i od 1999. g. stalni je njen član. Osim aktivnim sviranjem u raznim ansamblima i čestom suradnjom s hrvatskim orkestrima, bavi se još i skladanjem te aranžiranjem.)

U ukupnom poretku iz svih disciplina limenih puhača (truba, trombon, rog) naši učenici ostvarili su iznimne rezultate:
Žarko Dominik Jakovljević u 4. kategoriji osvojio je 1. nagradu (55,50 bodova) te u ukupnom poretku zauzeo 3. mjesto.
Bruno Jakovljević u 2. kategoriji osvojio je 2. nagradu (52,75 bodova).
Borna Franić u 5. kategoriji osvojio je 2. nagradu (52,75 bodova) te u ukupnom poretku zauzeo 4. mjesto.
Lovro Tkalčec u 5. kategoriji osvojio je 2. nagradu (50,75 bodova)

Velike čestitke mladim glazbenicama na sjajnom uspjehu!

Tekst napisao: Matija Šeremet, mag. mus.

U nastavku pogledajte službene rezultate i fotografije.