Sudjelovanje harmonikaša na međunarodnom natjecanju ‘Daruvar Accordion award’

Sudjelovanje harmonikaša na međunarodnom natjecanju ‘Daruvar Accordion award’

11. i 12.svibnja Daruvar je, možemo reći i tradicijski, bio domaćin međunarodnog natjecanja harmonike na kojem su naši učenici ostvarili lijepe rezultate. U sklopu natjecanja imali smo priliku poslušati i neke od zanimljivih predavanja te koncerte kakve nemamo priliku često čuti, poput koncerta Hrvatskog komornog orkestra sa solistima na harmonici i bandoneonu. Svojim dolaskom podršku natjecateljima dodatno su dali i roditelji te drugi učenici harmonikaši. Tijek natjecanja se odvijao u prostorima Glazbene škole Brune Bjelinskog te Dvorcu Janković. Bodovanje je koncipirano na sljedeći način: 1. nagrada (90-100 bodova), 2. nagrada (80-89,99), 3. nagrada (70-79,99), a prva tri mjesta su dodatno istaknuta. Na ovom natjecanju, koje organizira Harmonikaški centar, naši učenici osvojili su četiri 1. nagrade i pet 2. nagrada.
Čestitke učenicima i mentorima na polučenom rezultatu!
Nikolina Furić, mag. art.