Srđan Filip Čaldarović održao koncert u našoj školi

Srđan Filip Čaldarović održao koncert u našoj školi

U Koncertnoj dvorani Glazbene škole Požega 15. travnja 2021. god. Srđan Filip Čaldarović održao je koncert pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture. Koncert je održan za učenike prvog i drugog razreda srednje škole uz pridržavanje svim mjera predostrožnosti. Na repertoaru su bila djela J. Haydna, D. Pejačević i J. Brahmsa.

Srđan Filip Čaldarović (Zagreb, 1973.) glazbeno obrazovanje počeo je u Glazbenoj školi Pavla Markovca kod Jelice Kuzmin. Klavir je diplomirao na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u razredu Vladimira Krpana (1995.) te se usavršavao na Indiana University School of Music u Bloomingtonu u klasi Leonarda Hokansona i na Trinity College of Music u Londonu u klasi Philipa Fowkea da bi magisterij stekao na University of Miami, Florida, u klasi J. Roberta Floyda (2002.). Interpretacijom Brahmsova Prvog klavirskog koncerta u d-molu zaslužio je nagradu Sveučilišnih nastavnika, a dobitnik je i Nagrade Milka Trnina Hrvatskog društva glazbenih umjetnika za 2013. godinu. Redovito snima za Hrvatski radio i televiziju. Od 2005. djeluje kao docent, a od 2013. kao izvanredni profesor klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.