Simfonijski koncert Orkestra mladih glazbenika

Simfonijski koncert Orkestra mladih glazbenika

Dva dana nakon što smo u Koncertnoj dvorani Glazbene škole Požega slušali ponajbolje orkestre glazbenih škola na državnom natjecanju, sada smo imali prilike ugostiti i njihove malo starije kolege studente ili netom završene mlade glazbenike, okupljenih u Orkestru mladih glazbenika.

Ovo je drugo predstavljanje Orkestra mladih glazbenika požeškoj publici u nepunih godinu dana. Tada su obilježavali 150. obljetnicu rođenja Aleksandra Skrjabina izvedbom Koncerta za klavir i orkestar u fis-molu, a ove godine 150. rođendan Sergeja Rahmanjinova izvedbom Varijacija na Paganinijevu temu.

Izveden je slijedeći program:

Mendelssohn Bartholdy: Hebridi, koncertna uvertira u h-molu, op. 26

Rahmanjinov: Rapsodija na Paganinijevu temu, op. 43

Liszt: Les Preludes

Kao solist nastupio je mladi pijanist Vedran Janjanin, a izvedbama je ravnao dirigent Matija Fortuna.