Sabrina Zelić održala koncert u našoj školi

Sabrina Zelić održala koncert u našoj školi

Dana 28. listopada 2021. godine pijanistica Sabrina Zelić održala je koncert u našoj Koncertnoj dvorani. Izvodila je djela Skrjabina. Koncertu su prisustvovali učenici i profesori naše škole uz pridržavanje svih epidemioloških mjera.

Sabrina Zelić diplomirala je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi istaknute pijanistice Pavice Gvozdić 1990. godine. Tijekom školovanja održala je brojne solističke i komorne koncerte te sudjelovala na mnogim republičkim, državnim i međunarodnim natjecanjima, na kojima je osvajala brojne nagrade i priznanja. Muzikalnost, temperament i visok stupanj tehničke spremnosti donose joj državnu stipendiju za studij na prestižnom Moskovskom državnom konzervatoriju P. I. Čajkovski, gdje 1991/92. pohađa specijalizaciju u klasi prof. G. Mirvis uz asistenciju I. Plotnikove. Na istoj ustanovi završila je 1996. godine postdiplomski studij u klasi velikoga ruskog pijanista Nikolaja Petrova koji je opisuje kao „kvalitetnog muzičara s dobrim osjećajem za formu i zvuk.“ Svoja je znanja stjecala i u radu s renomiranim umjetnicima kao što su Evgenij Timakin, Rudolf Kehrer, Arbo Valdma, Alexander Satz i Elizabeta Ginzburg. Kao solistica nastupala je sa Sarajevskom filharmonijom, a surađivala je i u projektima Zagrebačke filharmonije. Članica je klavirskoga dua Sabrina Zelić – Rustem Kudoyarov s kojim je ostvarila zapažene izvedbe suvremene ruske i hrvatske komorne glazbe te koncerte s orkestrom (izvedba Bachovih i Mozartovih koncerata za dva klavira s orkestrom u moskovskom Rahmanjinovom zalu). Za niz uspješnih nastupa u jubilarnoj Chopinovoj godini te za svoje zalaganje i doprinos radu društva Fryderyk Chopin, Ministarstvo kulture Republike Poljske odlikovalo ju je ordenom Zasluga za poljsku kulturu 2010. godine. Uz koncertnu djelatnost, s posebnom se posvećenošću bavi i pedagoškim radom na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu, spajajući tradiciju zagrebačke i ruske pijanističke škole.