Promocija albuma KUD-a Repušnica – maturalnog projekta učenika Glazbene škole Požega

Promocija albuma KUD-a Repušnica – maturalnog projekta učenika Glazbene škole Požega

U Kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Kutina, 14. ožujka 2019. godine s početkom u 19:00 sati, promoviran je album Pjesme i plesovi, Kulturno umjetničkog društva Repušnica. U stvaranju ovog nosača zvuča sudjelovali su učenici Glazbene škole Požega: Dominik Milošević i Želimir Stehlik na primu, Martin Durbek i Martin Marijanović na braču, Patrik Piškorijanac na bugariji, a sve u aranžmanu Siniše Pastule. CD je snimljen prošle godine u studiju Glazbene škole Požega, kao maturalni projekt učenika Želimira Stehlika, Martina Durbeka i Martina Marijanovića, u sklopu fakultativnog predmeta Audio snimanje i obrada tona, pod mentorstvom nastavnika Damjana Pirovića.

Pjesme i plesovi koje izvodi KUD Repušnica snimljeni su prema Tamburaškoj pjesmarici Moslavine, jednoj od rijetkih tiskanih zbirki notnih zapisa 72 skladbe, priređene za tamburaške sastave i orkestre prema snimkama nastupa iz davnih vremena. Stvaranjem ovog albuma od zaborava je sačuvano 45 skladbi, a o vrijednosti projekta govori i činjenica da je album ušao u konkurenciju za nominaciju za nagradu Porin, u kategoriji Najbolji album folklorne glazbe.

Čestitamo učenicima na ovom hvalevrijednom projektu!