Posjetili smo Trombon-eufo-tubijadu u Bjelovaru

Posjetili smo Trombon-eufo-tubijadu u Bjelovaru

U srijedu, 14. studenoga, nastavnik tube i trombona Ivan Luladžić i njegova dva učenika na tubi Luka Tadić i Jakov Gitt te nastavnica roga Kristina Banovac proveli su dan u Bjelovaru na Trombon-eufo-tubijadi, međunarodnom festivalu glazbe za trombon, eufoniju i tubu, kojeg je organizirala Glazbena škola Vatroslava Lisinskog Bjelovar, a domaćin je bio prof. Zlatko Strčić.
Dan je bio ispunjen raznim predavanjima te seminarom profesora C. Colliarda koji je također održao zanimljiv recital gdje je predstavio (preteče) stare instrumente od kojih su se razvili današnji brass instrumenti. Bilo je zanimljivo čuti i vidjeti instrumente kao što su didžeridu, bukcina, serpent, ofiklajda… Održano je i nekoliko koncerata : Koncert učenika i studenata, Jazz time, recital te večernji koncert.