Pogledali smo mjuzikl “Ljepotica i zvijer”

I ove godine naši srednjoškolci i djelatnici naše školi išli su na stručnu ekskurziju u Zagreb. Ovog puta smo posjetili Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog te pogledali mjuzikl “Ljepotica i zvijer”, jedan od najvećih brodvejskih hitova.

Već svima poznata ljubavna bajka “Ljepotica i zvijer’’ priča je o mladoj Belle, djevojci iz provincijskog gradića, i Zvijeri – vladaru obližnjega dvorca, čarolijom preobličena princa koji, želi li povratiti svoje ljudsko obličje, mora naučiti voljeti i biti voljenim. Mjuzikl je nastao prema istoimenom Disneyjevu filmu iz 1991.  Na Broadwayu se ovaj mjuzikl igrao neprekidno dugi niz godina i dosegao je više od 5500 repriza, što ga čini jednim od najuspješnijih djela toga žanra.

Već spomenuti mjuzikl u Koncertnoj dvora Vatroslava Lisinskog izvodili su vrhunski solisti, iskusni zbor te usklađeni orkestar Kazališta Komedija, pod redateljskom palicom Lea Mujića i dirigentskom Davora Kelića.

Uistinu smo uživali u kazališnom, glazbenom i scenskom spektaklu te se vratili kući puni dojmova.