Održan koncert Kvarteta flauta “MONOCHROMIA”

Održan koncert Kvarteta flauta “MONOCHROMIA”

U ponedjeljak, 16. rujna 2019. godine, s početkom u 19:30 sati u Plavoj je dvorani Glazbene škole Požega održan koncert Kvarteta flauta “MONOCHROMIA”.

Kvartet flauta „Monochromia“ komorni je sastav osnovan 2017. godine pod vodstvom Karoline Šantl – Zupan, red.prof.art. Čine ga studentice Muzičke akademije u Zagrebu: Dunja Đurđević, Barbara Kšenek, Lucija Družinec i Barbara Tomić. Kvartet je uz mnogobrojne interne nastupe održao i samostalne recitale u Glazbenoj školi u Požegi, Pakracu, Novoj Gradiški i na Muzičkoj akademiji u Zagrebu sa djelima stranih i domaćih autora.
Redovito sudjeluje u ciklusu “Virtuoso” studenata Muzičke akademije te su česti gosti na različitim kulturnim manifestacijama u gradu Zagrebu.
Kvartet je osvojio 1. nagradu na međunarodnom natjecanju Davorin Jenko u Beogradu, 2018. godine, kao i 1. nagradu na istom natjecanju 2019. godine te 1. mjesto na državnom natjecanju HDGPP 2018. godine. Također su dobitnice Oscara znanja kojeg dodjeljuje Agencija za odgoj i obrazovanje za akademsku godinu 2018./2019.

PROGRAM:
1. I. Dekleva: Ljubavna pesem

2. A. Reicha: Quartett, op.12
• Allegro
• Andante
• Minuetto. Allegro vivace
• Finale. Allegro vivace

3. E. Elgar (arr. M.Orriss): Enigma Variations
• Theme
• R.B.T.
• W.M.B
• H.D.S.P
• W.N.
• Nimrod

4. A. Vera: Rituales

5. A. Piazzolla (arr.Krešimir Seletković): Histoire du Tango
• Bordel-1900
• Café 1930
• Nightclub 1960
• Concert d’ aujourd’hui

Kako je bilo – pogledajte u galeriji!