Održan je koncert Komorna glazba – orgulje i glas

Sinoć je u prekrasnoj crkvi sv. Lovre u Požegi održan cjelovečernji koncert pod nazivom Komorna glazba – orgulje i glas.
Nastupali su učenici pjevanja Glazbene škole Požega  iz klase Ane Ticl Bušić i Draženke Hačke iz Požege i učenici orgulja iz Glazbene škole Vatroslav Lisinski iz Zagreba, klasa Josipe Leko.
Učenici su kroz dva dana radionica imali priliku bolje upoznati glazbu kroz ovu suradnju i, uz druženje i rad, su pripremili koncert koji je obradovao i njih i publiku. Na samom kraju su izveli meditaciju na gregorijanski koral – Stala plačuć tužna mati koji je posebno dojmio sve prisutne.

Nadamo se da će ovakvih projekata biti još u budućnosti jer vidimo da interes postoji, što nam je posebno drago.

Tekst napisala: Ana Ticl Bušić, mag. mus.