Obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom

Obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom

Svjetski dan osoba sa sindromom Down obilježava se svake godine 21. ožujka. Zanimljiva je činjenica kako je upravo ovaj datum simboličan. Točnije, umjesto dva kromosoma (od svakog roditelja po jedan) osoba s Down sindromom ima tri kromosoma na 21. paru kromosoma. Simbol ovog dana su šarene čarape te nošenjem rasparenih šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirale u naše društvo.

Tako su i ove godine našu školu posjetili nama dragi gosti: članovi Udruge MI, učenici iz Osnovne škole Antuna Kanižlića i Osnovne škole Julija Kempfa. Uz prigodan glazbeni program, imali su priliku sudjelovati u radionicama koje je priredila naša pedagoginja Jelena Humski i to sve uz pomoć naših maturanata.