Obilježili smo Europski dan jezika

Obilježili smo Europski dan jezika

Dana 26. rujna 2022., naša je škola sudjelovala u obilježavanju Europskog dana jezika u pješačkoj zoni u okviru EU projekta, organizatora OŠ Antuna Kanižlića, pod vodstvom prof. Paule Vodinelić i prof. Jelke Didović. Naši su učenici maštovito i prigodno uredili svoj štand, te su pripremili i proveli raznolike prigodne aktivnosti, poput kvizova znanja, igre ”jezikolomki”, itd. Kako to samo oni znaju, sve su aktivnosti popratili veselim pjesmama na hrvatskom i stranim jezicima, potvrđujući krilaticu projekta ”Svi jezici jednako vrijede”, a učenik Karlo Tkalčec iz 3.s sudjelovao je u otvorenju događaja glazbenom izvedbom O chem v tishi nochey, Op. 40, br. 3 N. Rimsky-Korsakova. Zanimljivim su aktivnostima predstavili 3 jezika koja uče u školi (hrvatski, engleski i talijanski), ostvarili komunikaciju i razmijenili mišljenja s drugim učenicima te, nadamo se, potaknuli posjetitelje na učenje stranih jezika!

Autor teksta: voditeljica projekta Paula Vodinelić