Obilježili smo Dan ružičastih majica

Obilježili smo Dan ružičastih majica

Posljednje srijede u veljači svake se godine obilježava Dan borbe protiv nasilja, odnosno Dan ružičastih majica. Navedeni dan obilježen je i u našoj školi 28. veljače 2024. godine.

Učenice 3. razreda Natea Perinović, Ema Botički i Lara Božičanin održale su prigodnu prezentaciju u kojoj su progovorile o nasilju, vrstama nasilja te dale smjernice kako ga zaustaviti i što napraviti u slučaju da se događa nama ili u našoj blizini. Nakon prezentacije, odrađena je i mala radionica u kojoj su učenici na ružičaste balone ispisali poruke protiv nasilja, a zatim su njima ukrasili svoje učionice. Osim toga, svaki je učenik izvukao karticu na kojoj je bio poticajni zadatak čiji je cilj bilo stvaranje pozitivne atmosfere u školi i u razredu.

Tekst napisala: Ramona Filić, mag. educ. philol. hung. et mag. educ. philol. croat.