Nastup učenika Mihaela Mažurana sa Simfonijskim orkestrom Glazbene škole Celje

Nastup učenika Mihaela Mažurana sa Simfonijskim orkestrom Glazbene škole Celje

Učenik Mihael Mažuran  sudjelovao je na koncertu Glazbene škole Celje 22. travnja 2024. kao prvonagrađeni  u C kategoriji u prošlogodišnjem izdanju natjecanja za pijaniste- Celeia.

Na poziv dirigenta gosp. Matjaža Brežnika i direktora Glazbene škole gosp. Simona Mlakara dobio je priliku izvesti djelo za solo klavir i orkestar te smo odlučili da izvede koncert W. A. Mozarta KV 451 u D duru, br 16.

Kadencu za klavir je skladao sam Mihael, a interesantno je da je taj koncert ovom prigodom također prvi puta i izveden u Sloveniji. Koncert je održan  u Narodnom domu Celje, prekrasnoj dvorani sagrađenoj za vrijeme Austro-Ugarske, a uz njega nastupali su i Simfonijski orkestar Glazbene škole te solisti.

Bila je to izvanredna prilika za jednog mladog umjetnika da osjeti sve mogućnosti koje izvedba s velikim simfonijskim orkestrom omogućava te prilika da upozna mlade kolege iz Slovenije i predstavi kako svoj rad, tako i naš grad i našu školu.

Tekst napisala: Emilija Navratil, prof. mentor