Nastup bivših i sadašnjih snaga Glazbene škole Požega na Šokačkoj rapsodiji 2023.

Nastup bivših i sadašnjih snaga Glazbene škole Požega na Šokačkoj rapsodiji 2023.

Ovogodišnja jubilarna 10. Šokačka rapsodija održana je u nedjelju, 26. ožujka 2023. u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Veliki broj sadašnjih i bivših učenika, kao i profesora, prisustvovalo je tom projektu. Orkestar je sastavljen od 125 tamburaša među kojima je bilo sveukupno tridesetak Požežana.

Rapsodijom su dirigirala 3 dirigenta: Damir Butković, Marko Sesar i Alan Bjelinski . Gosti su također imali priliku poslušati nastupe poznate Amire Bedunjanin, Mirka Švende Žige, Vlatke Kopić Tene i Dine Jelusića.

Izdvojili bismo da je na ovoj velikoj jubilarnoj Rapsodiji naš profesor tamburaškog odjela Saša Botički, prof. mentor, koji je ujedno i pročelnik navedenog odjela te voditelj Tamburaškog orkestra dobio priznanje da je jedan, od njih ukupno 5, koji su na svih 10 Šokačkih rapsodija nastupali.

U nastavku pogledajte fotografije.