Našoj školi služeno dodijeljen certifikat na 3. susretu registriranih talent točaka

Našoj školi služeno dodijeljen certifikat na 3. susretu registriranih talent točaka

Europska mreža za podršku darovitima je od danas bogatija za 13 novih europskih talent točaka u Hrvatskoj. Među njima je i Glazbena škola Požega već od 8. 10. 2020. Međutim, zbog nepovoljne epidemiološke situacije tek joj je u petak, 25. 3., službeno dodijeljen certifikat na 3. susretu registriranih talent točaka u Hotelu Turist u Varaždinu. Svečanosti su prisustvovali ravnatelj Alen Kovačević i Iva Sessa Štancl među brojnim visokim uzvanicima, predstavnicima izvršne vlasti, predstavnicima odgojno obrazovanih ustanova, znanstvenim institucijama i udrugama. Čestitke na organizaciji susreta uputila je i voditeljica Europskog talent centra u Mađarskoj dr. sc. Csilla Fuszek te je nakon prigodnih govora, dodjele certifikata održano nekoliko zanimljivih predavanja o značaju rane identifikacije kreativno-produktivne darovitosti, budućnosti obrazovanja i predstavljanje priručnika Trening kreativnog razmišljanja kroz igru i inovativne Kreatko. Susret je završio ručkom uz neformalno druženje svih sudionika.

Tekst napisala: Iva Sessa Štancl, mag. mus.