Naši klaviristi sudjelovali na 2. Međunarodnom natjecanju Dugoselski nocturno

Naši klaviristi sudjelovali na 2. Međunarodnom natjecanju Dugoselski nocturno

U razdoblju od 8. do 10 studenoga 2022. održano je 2. Međunarodnom natjecanju Dugoselski nocturno na kojem su sudjelovali učenici naše škole. Natjecanje je bilo u dvije etape, prošli smo prvu s 1. nagradom i 97,5 bodova te se plasirali u Finale. U Finalu smo osvojili 1. nagradu s 95 bodova (5.mjesto) te smo od komornih sastava zauzeli najbolji plasman. Natjecanje je mješovito, i solisti i komorna glazba.

Učenici su također osvojili zlatnu medalju, a prof. Emilija Navratil kao mentor diplomu za merit i zlatnu medalju.

Organizator i glavni inicijator natjecanja je akademik i doktor znanosti Dario Cebić, inače redovni profesor na Akademiji u Beču,a po završetku natjecanja našim učenicima i mentorici je osobno čestitao.