Naše klaviristice sudjelovale na Međunarodnom natjecanju ˝Davorin Jenko˝

Naše klaviristice sudjelovale na Međunarodnom natjecanju ˝Davorin Jenko˝

U periodu od 18. do 23. ožujka održano je Međunarodno natjecanje ˝Davorin Jenko˝ u Beogradu za discipline Klavir solo i Klavirski duo, na kojem su sudjelovale i naše učenice Ema Kovačević, 3.S i Hana Knežević, 2.S, s njihovom mentoricom Mateom Šeremet. Učenice su se natjecale u obje discipline u kojima su osvojile sljedeće nagrade:

Klavir solo, C kategorija: Hana Knežević, 92 boda, II. nagrada
Klavir solo, D kategorija: Ema Kovačević, 91,75 bodova, II. nagrada
Klavirski duo, D kategorija: Note colorate (Ema Kovačević i Hana Knežević), 97 bodova, I. nagrada

Četveročlani žiri činili su: Maja Rajković, Konstantin Krasnitsky, Katarina Krpan i Greta Šećerkadić – Ganović.
Međunarodno natjecanje ˝Davorin Jenko˝ je u proteklih 18 godina privuklo pažnju domaće i strane glazbene javnosti svojim profesionalnim, ali otvorenim i fleksibilnim pristupom prema glazbi, nastojeći pomiriti
sukobe u tradicionalnom i modernom pristupu natjecanju među umjetnicima svih uzrasta. Ideja organizatora od samog početka bila je da natjecanje bude nezaboravan i sadržajan umjetnički i društveni doživljaj.

Osim doživljaja glazbe, učenice su imale priliku upoznati ljepote i znamenitosti grada Beograda.

Tekst napisala: Matea Šeremet, mag. mus.