Naš učenik Fran Matić prošao na European Youth Orchestra Academy u Mannheimu

Naš učenik Fran Matić, 3.S – rog, prošao je na European Youth Orchestra Academy u Mannheimu. S obzirom na epidemiološku situaciju orkestar se neće održati ove godine uživo, nego će polaznici imati online seminare u kolovozu, a Fran će sudjelovati na orkestru 2022. godine. Za audiciju  je snimio prvi stavak koncerta C. Saint-Saensa te sola za rog iz Beethovenove 7.  simfonije, a snimio ga je profesor Damjan Pirović kod kojeg sluša predmet Audio snimanje i obradu tona. Klara Ćavar, nast., izjavila je sljedeće : “Fran je izuzetno marljiv i aktivan učenik te smo se za audiciju pripremali na njegovu inicijativu. Smatram da će ovo za njega biti jako korisno iskustvo s obzirom da će prvi puta svirati u simfonijskom orkestru, ali i upoznati kolege i mentore iz cijele Europe”. Fran Matić izjavio je: “Prijavio sam se jer želim dobiti iskustvo sviranja u simfonijskom orkestru. Također, veselim se svirati u  velikom orkestru i s ljudima s kojima se prvi put upoznajem, kao i komunikaciji s vršnjacima na engleskom jeziku. Zahvaljujem se profesoru Piroviću što me snimio za audiciju”.

U nastavku pogledajte fotografiju i videozapis s audicije.