Izvrstan uspjeh naših harmonikaša na međunarodnom natjecanju u Puli

Izvrstan uspjeh naših harmonikaša na međunarodnom natjecanju u Puli

Od 22. do 26. svibnja u organizaciji Okud-Istra u Puli održalo se 46. međunarodno natjecanje Susreti na kojem je sudjelovalo pet učenika naše škole. Natjecanje tradicionalno zavidnog nivoa ne samo na našim prostorima ove godine je brojalo preko 180 natjecatelja u solističkim kategorijama iz čak 18 zemalja. U sklopu natjecanja imali smo priliku poslušati i koncert umjetnika Ivana Šverka, HR, te komornog sastava Acco trio, IT uz seminare Geira Draugsvolla, DK i Elsbeth Moser, DE. U vrlo zahtjevnoj konkurenciji naši učenici osvojili su tri 1. i dvije 2. nagrade.

U A2 kategoriji Josip Cipov osvojio je 1. nagradu s 90,67 bodova
U B2 kategoriji Antun Jakobović osvojio je 1. nagradu s 95,00 bodova
mentor Matej Marjanović, mgr. art.

U D kategoriji David Kresovljak osvojio je 1. nagradu s 90,43 boda
mentorica Nikolina Furić, mag. art.

U D kategoriji Antonio Bistrica osvojio je 2. nagradu s 86,75 bodova
U F kategoriji Ante Jakovljević osvojio je 2. nagradu s 81,67 bodova
mentorica Mateja Kovačević, prof. mentor

Tekst napisala: Nikolina Furić, mag. art.