Izvrsni rezultati naših harmonikaša na 47. Međunarodnom susretu harmonikaša u Puli

Izvrsni rezultati naših harmonikaša na 47. Međunarodnom susretu harmonikaša u Puli

Od 7. do 10. svibnja 2024., u organizaciji OKUD-a ‘Istra’ u Puli se održao 47. Međunarodni susret harmonikaša, jedno od najizazovnijih natjecanja harmonike općenito. Na natjecanju je sudjelovalo oko 500 natjecatelja iz 14 zemalja u 11 solističkih, 3 kategorije komornih sastava i 4 kategorije harmonikaških orkestara. Natjecanje se odvija i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske i predsjednika RH Zorana Milanovića što je svakako pokazatelj visoke razine ovog natjecanja. Naši učenici su polučili sjajne rezultate na ovom natjecanju što je svakako rezultat puno uloženog vremena, truda i rada i na to trebaju biti ponosni.
U zahtjevnim kategorijama naši učenici su osvojili:
Tena Posedi, BABY kategorija, 1. nagrada (91 bod); mentorica Jasmina Posedi, mag. mus.
David Čakalić, A2 kategorija, 2. nagrada (83,33 bodova); mentorica Jasmina Posedi, mag. mus.
Marin Vilus, B2 kategorija, 1. nagrada (91 bod); mentorica Jasmina Posedi, mag. mus.
Antun Jakobović, B2 kategorija, 1. nagrada i 1. mjesto (98,17 bodova); mentor Matej Marjanović, mgr. art.
David Kresovljak, D kategorija, 1. nagrada (93,10 bodova); mentorica Nikolina Furić, mag. art.

Harmonikaški orkestar, B kategorije, 1. nagrada i 1. mjesto (94 boda); mentorica Mateja Kovačević, prof. mentor

Harmonikaški orkestar naše škole istaknuo se kao apsolutni pobjednik svih kategorija orkestara osvojivši i novčanu nagradu od 700€ te su kući ponijeli tri trofeja. Kup grada Pule dodjeljuje se najbolje ocjenjenom orkestru i svake godine prelazi iz ruke pobjednika u ruke novogodišnjim pobjednicima. Prijelazni pehar obišao je pola Europe, a ove godine s ponosom ćemo ga gledati u našoj školi.

Posebnu nagradu osvojio je i naš učenik Antun Jakobović. Odsviravši skladbu Ð. Dekleve Radaković, stavak “Kiša” iz Suite mjeseca veljače, Hrvatsko društvo skladatelja nagradilo ga je posebnom plaketom i novčanom nagradom od 400€ za najbolju interpretaciju skladbe hrvatskog autora.

 

Tekst napisale: Nikolina Furić, mag. art. i Mateja Kovačević, prof. mentor