IX. međunarodno natjecanje dječjih zborova Vallis aurea cantat – Požega 2024.

IX. međunarodno natjecanje dječjih zborova Vallis aurea cantat – Požega 2024.

U subotu 16. ožujka 2024. održano je IX. međunarodno natjecanje dječjih zborova Vallis aurea cantat –Požega 2024.

Bilo je ovo najbrojnije natjecanje do sada jer je sudjelovalo 850 pjevača, a zborovi su se natjecati u kategorijama klasične, folklorne, popularne i mješovite glazbe.

Natjecanje je okupilo 30 zborova dječjeg uzrasta iz svih krajeva Hrvatske i četiri zbora iz susjedne Slovenije: Združeni zbor Mladi glazbenici (Staro Petrovo Selo i Davor), Dječji zbor Zdravo maleni (Šibenik), Veliki dječji zbor GŠ Požega (Požega), Veliki zbor Lovranske črešnjice OŠ Viktora Cara Emina (Lovran), Pjevački zbor OŠ Blatine – Škrape (Split), Dječji zbor Cvrkutavci (Velika Gorica), Dječji zbor HPD Lipa (Osijek), Dječji zbor Smješak (Samobor), Školski zbor Brezice (Ravna Gora), Zbor OŠ Kneza Trpimira (Kaštel Gomilica), Pjevački zbor OŠ Matije Petra Katančića (Valpovo), Zbor OGŠ pri OŠ Pavla Belasa (Brdovec), Dječji zbor Torretta (Rijeka), Dječji zbor Vedre note KUD-a Konjščina (Konjščina), Zbor OGŠ pri OŠ l. G. Kovačića (Đakovo), Pjevački zbor OŠ Suhopolje (Suhopolje), Dječji zbor mlađeg uzrasta GŠ Franje Kuhača (Osijek), Zbor OGŠ Pakrac (Pakrac), MPZ Trubadurji OŠ Primoža Trubarja (Laško/Slovenija), Pjevački zbor OŠ Sućidar (Split), Mladinski pevski zbor OŠ (Šentjernej/Slovenija), Pjevački zbor OŠ Đurđevac (Đurđevac), Zbor OŠ Ljubljanica (Zagreb), Mladinski pevski zbor druge OŠ (Slovenj Gradec/Slovenija),  Zbor OŠ Oroslavlje (Oroslavlje), Pjevački zbor Katoličke OŠ Virovitica (Virovitica), Zbor OŠ Mejaši (Split), MPZ OŠ Fram (Fram/Slovenija) i Dječji zbor Zagrebački anđeli (Zagreb).

Svi zborovi imali su odlične i zapažene nastupe koje je pratila mnogobrojna publika. Za Veliku nagradu u drugom krugu natjecanja nastupila su četiri najbolje ocjenjena zbora iz svake kategorije: Zbor OŠ Ljubljanica (Zagreb), MPZ Trubadurji OŠ Primoža Trubarja (Laško/Slovenija), Mladinski pevski zbor OŠ (Šentjernej/Slovenija) i Veliki zbor Lovranske črešnjice OŠ Viktora Cara Emina (Lovran).

Pobjednički pehar Vallis aurea cantat – 2024. pripao je Velikom zboru Lovranske črešnjice OŠ Viktora Cara Emina iz Lovrana i maestri Nataliji Banov.

Ocjenjivački odbor natjecanja ove godine je djelovao u proširenom međunarodnom sastavu: Tomislav Čekolj (Hrvatska), Janja Knapić (Hrvatska), Luka Kostelac (Hrvatska), Leila Najafoushani (Iran), Milad Omranloo (Iran), Martina Prevejšek (Slovenija), Gabriel Rovňák (Slovačka), Branko Starc (Hrvatska)

Osim zborova u natjecateljskom dijelu programa, zajedničko pjevanje nakon natjecanja predvodio je Mješoviti zbor Glazbene škole Požega uz klavirsku pratnju Frana Liseca izvodeći poznate dječje pjesme koje je posebno za ovu prigodu pripremio Tin Tonković.

Natjecanje je u cijelosti dostupno na YouTube kanalu Glazbene škole Požega.

VAC 2024 Rezultati