Ivan Petrović-Poljak održao koncert u našoj školi

Ivan Petrović-Poljak održao koncert u našoj školi

Dana 16. rujna 2021. Ivan Petrović- Poljak održao je pijanistički recital u našoj Koncertnoj dvorani. Izvođač je svirao Beethovenova, Lisztova i Rachmanjinova djela. Koncertu je prisustvovala i njegova cijenjena nastavnica Olga Cinkoburova. S obzirom na epidemiološku situaciju pridržavali smo se svih mjera predostrožnosti.

Ivan Petrović-Poljak rođen je u Zagrebu 14. 7. 2004. godine. Glazbeno obrazovanje počeo je u dobi od 8 godina u glazbenoj školi Rudolfa Matza u Zagrebu, u klasi profesorice Vesne Fretze. Od samih početaka pokazuje izuzetan osjećaj za interpretaciju glazbe te izvrsne tehničke sposobnosti tako da se od desete godine počinje natjecati na mnogobrojnim natjecanjima mladih pijanista. Do danas je sudjelovao na preko 30 natjecanja gdje je uglavnom osvajao prve nagrade, bio proglašavan laureatom te apsolutnim pobjednikom natjecanja. Od 2018. godine postaje učenik srednje glazbene škole Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u klasi profesorice Olge Cinkoburove, s kojom surađuje od 2015. godine. Dobitnik je mnogih nagrada za postignuća u sviranju klavira, dobitnik je 6 Oskara znanja koje dodjeljuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja te je dobitnik i godišnje nagrade grada Zagreba Profesor Baltazar. Treću godinu za redom je stipendist Internacionalne muzičke akademije u Liechtensteinu gdje pohađa intenzivne tjedne usavršavanja. Do sada je sudjelovao na seminarima svjetski eminentnih profesora (Ruben Dalibaltayan, Natalia Trull, Naum Grubert, Julia Gubaydullina, Alexander Strukov …). Paralelno sa glazbenim obrazovanjem, Ivan je polaznik prestižne zagrebačke XV prirodoslovno matematičke gimnazije.