Imali smo čast biti domaćini Državnog natjecanja HDGPP-a u disciplini “Orkestri”

Imali smo čast biti domaćini Državnog natjecanja HDGPP-a u disciplini “Orkestri”

U nedjelju, 2. travnja 2023. godine održano je Državnog natjecanja HDGPP-a u našoj Koncertnoj dvorani. Na početku prisutne je pozdravio ravnatelj škole Alen Kovačević te zamjenik županice Ferdinand Troha koji je ujedno službeno otvorio natjecanje.

Natjecalo se ukupno 7 orkestara: Tamburaški orkestar Osnovne glazbene škole Kontesa Dora, Našice, Tamburaški orkestar Glazbene škole Požega, Gudački orkestar Glazbene škole Blagoja Berse, Zagreb, Harmonikaški orkestar Umjetničke škole Poreč, Gudački orkestar Glazbene škole Josipa Hatzea, Split, Gudački orkestar Glazbene škole Pavla Markovca, Zagreb i Puhački orkestar Glazbene škole Josipa Hatzea, Split.

Naš Tamburaški orkestar pod mentorstvom profesora Saše Botičkog natjecao se u II. kategoriji te osvojio I. nagradu s ukupno 98,3 bodova.

Čestitke svima, a posebno našim tamburašima na izvrsnim rezultatima!