Gledali smo predstavu “Zavirite u moj film”

U četvrtak, 16. studenoga 2023. učenici naše srednje škole pogledali su predstavu “Zavirite u moj film” u Gradskom kazalištu Požega. Predstavu je organiziralo Društvo psihologa Požeško – slavonske županije u suradnji s Udrugom za unaprjeđenje mentalnog zdravlja Vrapčići iz Slavonskog Broda.

Predstava „Zavirite u moj film“ uspješnica je Udruge „Vrapčići“ koja je nastala na temelju osobnih iskustava članova udruge. Njihove priče o životu s mentalnom bolešću pretvorene su
u kazališni tekst kojeg ravnopravno izvode članovi i volonteri udruge Vrapčići te profesionalni glumci. Kazališna predstava provodi se u Mjesecu borbe protiv ovisnosti s ciljem osvještavanja javnosti o teškoćama mentalnog zdravlja koje su u porastu.