Antea Glavaš dobitnica stipendije Zaklade Marin Čilić

Antea Glavaš dobitnica stipendije Zaklade Marin Čilić

U Smaragdnoj dvorani hotela Esplanade u Zagrebu, naš proslavljeni tenisač Marin Čilić uručio je 25 stipendija za mlade glazbenike klasične glazbe i sportaše koji su članovi nacionalne selekcije u olimpijskom sportu. Među nagrađenima bila je i naša Antea Glavaš, učenica drugog razreda srednje glazbene škole.

Antea svira bisernicu u klasi profesora Valentina Petranovića. Već na samom početku glazbenog obrazovanja nastupila je na raznim natjecanjima. Osvajala je nagrade i nizala uspjehe, a vrhunac svega su dva osvojena OSKARA ZNANJA na državnim natjecanjima u Zagrebu i dva GRAND PRIXA u kategoriji solista za osnovnu i srednju školu- najveće nagrade na Međunarodnom natjecanju tamburaša. Ove godine, u ožujku, svirala je u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski sa 100 najboljih hrvatskih tamburaša (ŠOKAČKA RAPSODIJA) kao najmlađa članica orkestra. Sudjeluje u raznim školskim i izvanškolskim aktivnostima – svira u tamburaškom orkestru, tamburaškom nonetu, tamburaškom bandu te u raznim drugim organizacijama koji su vezani, kako za tamburu, tako i za glazbu u širem smislu.

U nastavku pogledajte fotografije.