5. listopad – Svjetski dan učitelja

5. listopad – Svjetski dan učitelja

Svjetski dan učitelja obilježava se  u cijelom svijetu, pa tako i u Hrvatskoj od 1994. godine, u spomen na isti dan 1966. godine kada je pod pokroviteljstvom UNESCO-a u Parizu potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Cilj obilježavanja je isticanje važnosti rada svih učitelja, nastavnika i odgojitelja, njihovog utjecaja na razvoj društva u cjelini, naglašavanje važnosti učiteljske profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji.

Prigoda je to da se učiteljima barem na jedan dan pokloni zaslužena pažnja, za sve dane i godine koje provode radeći s djecom i mladima.

Svim učiteljima, a posebno mojim kolegama u Glazbenoj školi Požega, želim puno strpljenja i ljubavi prema glazbi u ovom krugu prenošenja znanja i vještina, uvijek imajući na umu izreku, da je podučavanje profesija koja stvara sve ostale profesije.

Sretan vam Svjetski da učitelja!