Marija Ćepulić održala seminar za naše učenike

Marija Ćepulić održala seminar za naše učenike

U petak, 11. veljače 2022. u Glazbenoj školi Požega održan je seminar violine pod vodstvom prof. Marije Ćepulić.

Marija Ćepulić osnovnu poduku iz violine dobila je od profesorice Helene Žubrinić u Glazbenoj školi Blagoja Berse u Zagrebu gdje je u dobi od pet godina započela sa sviranjem. Više je puta osvajala prve nagrade na violinističkim natjecanjima u Hrvatskoj i bivšoj Jugoslaviji, a dobitnica je i nagrade Hrvatskoga glazbenog zavoda, diplome Tribine Darko Lukić, nagrade natjecanja Radio podij te nagrade Stjepan Šulek.

Trajno se bavi sviranjem komorne glazbe, pretežno u duu s uglednim hrvatskim pijanistima Ivanom Novak, Petrom Gilming i Domagojem Gušćićem. Od 1997. do 2006. bila je članica baroknog ansambla Musica da camera.  Bila je koncertna majstorica Zagrebačke filharmonije od 1994. do 1998. godine kada je postala docentica na Muzičkoj akademiji u Zagrebu gdje od 2016. djeluje kao redovita profesorica violine. Također djeluje kao vanjska suradnica Glazbenog učilišta Elly Bašić.

U nastavku pogledajte fotografije.