Naslovnica / COVID-19

Upute vezane uz COVID-19:

• Prije dolaska u školu, svaki djelatnik i učenik dužan je provjeriti svoju tjelesnu temperaturu. U slučaju da tjelesna temperatura prelazi vrijednost od 37,2 ili u slučaju simptoma bolesti (ne samo dišnih puteva), potrebno je ostati kod kuće.
  • Obavezno je nošenje maske u školi, kao i dezinfekcija ruku na ulazu u školu.
  • Po dolasku u školu potrebno je držati razmak od 2 metra. Grupiranje učenika nije dopušteno.
  • U školu se ulazi na glavni ulaz (prednji desni ulaz škole), a izlazi se na sporedna vrata (prednji lijevi ulaz škole). Po školi su postavljeni znakovi smjera kretanja za izlaz iz škole. Svi zaposlenici škole ulaze i izlaze na stražnja vrata škole.
  • Na svakom ulazu u toalet istaknut je maksimalan broj učenika koji smije biti u njemu. U toaletima je istaknut pravilan način pranja ruku.
  • Učenici SŠ će sve predmete skupne nastave pohađati u jednoj učionici koja će se u nekoliko navrata dezinficirati.
  • Nakon svakog blok sata solfeggia (osnovnoškolci) učionicu ćemo zračiti i dezinficirati.
  • Na nastavi instrumenta, ako se može postići razmak od 2 metra (za pjevače 4 metra), ne mora se nositi maska.
  • Dolaženje roditelja učenika i drugih stranaka u pravilu nije dozvoljeno, osim prvog dana nastave kada roditelji učenika 1.S i 1.o imaju obavezu doći, te u srijedu, 9. rujna kada roditelji učenika budu imali obavezu doći na roditeljske sastanke, o čemu ćemo vas naknadno obavijestiti.
    U svim ostalim slučajevima potrebno je prethodno kontaktirati tajništvo na 034/273-630 te u slučaju dozvole ulaska potrebno je prethodno izmjeriti temperaturu i upisati se u evidenciju koja se nalazi na ulazu u školu.
  • Prilikom korištenja aparata za tople napitke važno je dezinficirati ruke, kao i nakon svakog doticaja s novcem. Ispred aparata ne smije biti grupiranja učenika.
  • Tijekom odmora preporučuje se ostati u svojoj učionici,  otvoriti sve prozore i prozračiti prostorije, zabranjeno je ulaziti u učionice drugih razreda.
  • Informacije za roditelje obavljat ćemo isključivo telefonski u vremenu individualnih informativnih razgovora koje će biti naknadno objavljene na stranicama škole.

Ako nastavnik ili učenik završi u samoizolaciji izvodit će se nastava na daljinu na način kako je objašnjeno na: https://glazbena-skola-pozega.hr/nastava-na-daljinu/

Kada učenik završi u samoizolaciji ili izolaciji roditelj je dužan obavijestiti školu o tome putem e-pošte na: glazbena-skola@po.ht.hr ili telefonski na 034/273-630, od ponedjeljka do petka, od 08:00 do 15:00 sati.

Potrebno je navesti:

• radi li se o samoizolaciji (u slučaju sumnje na zarazu) ili o izolaciji (u slučaju da je pozitivan na COVID-19),
  • datum početka i završetka trajanja samoizolacije ili izolacije,
  • svog obiteljskog liječnika  i njegov tel. broj,
  • razred u školi i
  • smjer.
Ako učeniku nisu ispoštovani gore navedeni uvjeti nastave na daljinu, roditelj učenika ima pravo prigovora na: ravnatelj.gsp@gmail.com
Kada nastavnik završi u samoizolaciji ili izolaciji dužan je obavijestiti ravnatelja telefonski, a  putem e-pošte na ravnatelj.gsp@gmail.com potrebno je poslati izjavu te navesti:
  • datum početka i završetka trajanja samoizolacije ili izolacije,
  • svog obiteljskog liječnika i njegov tel. broj i
  • ako je pozitivan na COVID-19 potrebno je navesti nastavlja li s radom na daljinu (ako se osjeća dobro) ili otvara bolovanje.