Matija Šeremet

Naslovnica / Matija Šeremet

Matija Šeremet

Truba

Matija Šeremet rođen 1990. godine u Zagrebu. Srednju glazbenu školu završava u Varaždinu, a daljnje obrazovanje nastavlja na Muzičkoj akademiji u Sarajevu. Prvi ciklus studija završava 2015. godine u klasi prof. Daria Teskere, a drugi ciklus u klasi prof. Marina Zokića 2016. godine. Usavršava se na seminarima istaknutih pedagoga:  Reinhold Fridrich, Marin Zokić, Dario Teskera, Vjeran Ježek, Šime Vulelija 2008. godine. Sudjeluje na brojnim festivalima i koncertima kao što su: 3rd International Summer Jazz Meeting Lepoglava (2007.), Majske muzičke svečanosti (Sarajevo 2011., 2012., 2013., 2014.), Sarajevo Sonic studio, Koncertna sezona MAS  i brojni drugi nastupi solistički i komorni. Iskustvo sviranja u orkestru stječe u Sarajevskoj filharmoniji za vrijeme studiranja, a svoj rad u orkestru od 2017. godine nastavlja u HNK Osijeku gdje djeluje kao vanjski suradnik. Na mjestu nastavnika trube je od 2016. godine, a pročelnik puhačkog odjela od 2020. godine. Ističe se solističkim nastupima. S učenicima osvaja jedanaest prvih i trinaest drugih nagrada na međunarodnim natjecanjima te tri druge i jednu treću nagradu na državnim natjecanjima. Među njima treba istaknuti dva laureata s Međunarodnog natjecanja mladih glazbenika Daleki akordi u Splitu te dva laureata s Međunarodnog natjecanja Petar Konjović u Beogradu.