Marija Milinković

Home / Marija Milinković

Marija Milinković

Klavir

Marija Milinković rođena je 1978. godine u Požegi gdje završava osnovnoškolsko glazbeno obrazovanje. Srednju glazbenu školu završava u Zagrebu, nakon koje upisuje studij na Muzičkoj akademiji u klasi docenta Đure Tikvice. Uspješno diplomira 2001. godine i iste se zapošljava na radno mjesto nastavnika klavira u Glazbenoj školi Požega. Pročelnica je Odjela za klavir i orgulje od 2006. godine. Tijekom radnog staža redovito se pedagoški usavršava na seminarima kod renomiranih pijanističkih pedagoga, a s učenicima osvaja brojne nagrade na državnim i međunarodnim natjecanjima. 2016. godine napreduje u zvanje prof. mentor. Nekoliko njezinih učenika danas su završeni pijanisti i pedagozi klavira zaposleni u Glazbenoj školi Požega i drugdje.