Prijemni ispiti i upisi

Naslovnica / Prijemni ispiti i upisi

PRIJEMNI ISPITI ZA UPIS U GLAZBENU ŠKOLU POŽEGA

Ovdje možete popuniti online prijavu za pristup prijemnom ispitu za upis u 1. razred osnovne glazbene škole

Svi zainteresirani mogu se upisati u Glazbenu školu nakon položenoga prijemnog ispita. Učenik će, uz glavni instrument, pohađati Solfeggio (predmet u okviru kojega se uče note, pjevanje i glazbena teorija) te Zbor ili Orkestar. Nastava se, u pravilu, odvija dva puta tjedno.

INSTRUMENTI

Instrumenti koji se mogu učiti:

• U matičnoj školi u Požegi: klavir, gitara, tambure, harmonika, flautu, klarinet, saksofon, truba, rog, trombon, tuba, udaraljke, violina i violončelo.
  • U Područnom odjeljenju Pleternica: klavir, gitara, tambure, harmonika, flauta, klarinet i saksofon, .
  • U Područnom odjeljenju Kutjevo: klavir, gitara, tambure, harmonika, flauta, klarinet i saksofon

Za puhačke i gudačke instrumente Škola daje na posudbu određeni broj instrumenata, besplatno.

Na mrežnom mjestu Glazbene škole Požega, u rubrici Glazbala možete poslušati kako zvuče instrumenti koji se mogu učiti u našoj školi.

PRIJEMNI ISPIT

Prijave – do ponedjeljka, 22. lipnja 2020. godine (putem online prijave).

Prijemni ispit održat će se u srijedu, 24. lipnja 2020. godine:

• U matičnoj školi u Požegi – Plava dvorana Glazbene škole Požega – od 17 sati prema rasporedu koji će ovdje biti objavljen nakon završetka prijava.
  • U Područnom odjeljenju Pleternica – Plavi salon OŠ fra K. Adžića – od 18 sati prema rasporedu koji će ovdje biti objavljen nakon završetka prijava.
  • U Područnom odjeljenju Kutjevo – OŠ Z. Turkovića – od 17 sati prema rasporedu koji će ovdje biti objavljen nakon završetka prijava.

Za učenike koji se ne budu stigli prijaviti putem online prijavnice bit će organiziran poseban termin.

Za prijemni ispit učenik treba znati otpjevati jednu pjesmu po slobodnom izboru.

OBJAVA REZULTATA

Rezultati ćemo objaviti u četvrtak, 2. srpnja 2020., u 9 sati na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Škole.

UPISI

Za učenike koji su položili prijemni ispit, upis će se održati: u petak, 3. srpnja 2020. god.:

• u matičnoj školi u Požegi – Plava dvorana Glazbene škole Požega – prema rasporedu koji će ovdje biti naknadno objavljen.
  • u Područnom odjeljenju Pleternica – Plavi salon OŠ fra K. Adžića – prema rasporedu koji će ovdje biti naknadno objavljen.
  • u Područnom odjeljenju Kutjevo – OŠ Z. Turkovića – prema rasporedu koji će ovdje biti naknadno objavljen.

Potrebna dokumentacija za upis:

• upisnica – preuzima se na prijemnom ispitu (može se preuzeti s mrežne stranice Škole) – prethodno ju je potrebno ispuniti
  • fotokopija rodnoga lista
  • fotokopija domovnice
  • Ugovor o participaciji – preuzima se i potpisuje na upisu.

PLAĆANJE PARTICIPACIJE

Učenici tijekom školske godine plaćaju participaciju za opremu i školske programe u iznosu od 1550,00 kn u 10 rata, i to:

• od listopada do lipnja – 150,00 kuna mjesečno

Ovdje možete popuniti online pretprijavu za upis u 1. razred pripremnoga obrazovanja

Pretprijavu je potrebno ispuniti kako bismo mogli bolje planirati broj slobodnih mjesta za određene programe.

Dvogodišnji program pripremnoga obrazovanja upisuju (u pravilu) učenici koji će u šk. god. 2020./2021. pohađati 7. razred općeobrazovne škole, a koji nisu pohađali i završili osnovnu glazbenu školu. Uvjet je položena prijemna audicija koja obuhvaća ispit sluha, glazbenoga pamćenja i ritma.

Svi rokovi prijava i termini prijemnih ispita i upisa u 1. razred pripremne naobrazbe bit će uskoro objavljeni.

PARTICIPACIJA

• od listopada do lipnja – 150,00 kuna mjesečno

Učenici koji upisuju drugi program i učenici koji dolaze izvan zemalja EU plaćaju godišnju školarinu od 14.000,00 kn odjednom ili u 10 rata po 1400,00 kn.

Ovdje možete popuniti online pretprijavu za upis u 1. razred srednje glazbene škole.

Svi rokovi prijava i termini prijemnih ispita i upisa u 1. razred srednje glazbene škole bit će uskoro objavljeni.

Za upis u 1. razred srednje glazbene škole (I.S) – četverogodišnji program učenici trebaju imati uspješno završeno osnovno glazbeno obrazovanje ili završen II. razred pripremne naobrazbe, položen prijemni ispit koji obuhvaća ispit iz temeljnoga predmeta (instrumenta ili pjevanja) i Solfeggia, a za struku glazbenik teorijskoga smjera – Solfeggio i ispit iz klavira.

PARTICIPACIJA

• od listopada do lipnja – 150,00 kuna mjesečno

Učenici koji upisuju drugi program i učenici koji dolaze izvan zemalja EU plaćaju godišnju školarinu 14.000,00 kn odjednom ili u 10 rata po 1400,00 kn.

Ovdje možete popuniti online prijavnicu za upis u predškolsko glazbeno obrazovanje

Predškolsko glazbeno obrazovanje mogu pohađati djeca koja u školskoj godini 2020./2021. kreću u prvi ili drugi razred osnovne općeobrazovne škole.
Audicije za upis nema.

Prijave se vrše:

• ispunjavanjem online prijavnice do 4. rujna 2020. god. ili
  • prijavom u tajništvu Glazbene škole Požega (tel. 034 273 630) od 1. do 4. rujna 2020. god., od 8 do 14 sati.

Nakon završetka prijava, roditelji učenika bit će pozvani na sastanak u prvom tjednu nastave šk. god. 2020./2021. Na sastanku će se potpisivati ugovor i upisnica. Roditelji koji popune online prijavu ne moraju popunjavati upisnicu, tj. popunjenu će dobiti na potpis.

Tijekom školske godine roditelj plaća participaciju u 10 rata po 100,00 kuna.

Nastava se odvija jednom tjedno (60 min.). Program je namijenjen pripremi učenika za upis u prvi razred osnovne glazbene škole. Polaznici nastupaju na svim važnijim događajima škole (Dan škole, Božićni koncert, Završni koncert).

Uskoro…