Srđan Filip Čaldarović održao koncert u našoj školi

Srđan Filip Čaldarović održao koncert u našoj školi

Danas je u našoj Koncertnoj dvorani održan koncert Srđana Filipa Čaldarovića, a na programu su bile skladbe E. Lecuone, D. Kempfa, B. Bjelinskog i F. Chopina.

Srđan Filip Čaldarović (1973.) započeo je svoje glazbeno obrazovanje u Glazbenoj školi “Pavao Markovac” u klasi prof. Jelice Kuzmin. Studirao je na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu gdje je i diplomirao glasovir u klasi prof. Vladimira Krpana (1995.). Usavršavao se na Indiana University School of Music u Bloomingtonu, SAD, u klasi prof. Leonarda Hokansona (1996.) te na Trinity College of Music u Londonu u klasi prof. Philipa Fowkea (2001.) i na kraju magistrirao na uglednom američkom sveučilištu University of Miami, Florida, u klasi prof. J. Roberta Floyda (2002.).  Koncertnu vještinu nadalje razvija na međunarodnim tečajevima Evgenija Timakina, Jerome Rosea, Waltera Groppenbergera, Sequeire Coste te se u međuvremenu ističe svojim svestranim solističkim i komornim nastupima na kojima potvrđuje opravdanost osvojenih nagrada i laskavih kritika. Često gostuje na međunarodnim festivalima “Carl Orff” u Italiji i “Westfalen Classics” u Njemačkoj. Redovito održava solo recitale po Sjevernoj Americi, Europi i Jugoistočnoj Aziji. Član je žirija pijanističkih natjecanja u Hrvatskoj i inozemstvu. Od 2005. godine djeluje kao docent, a od 2019. kao redoviti profesor na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Dobitnik je nagrade “Milka Trnina” za umjetničku djelatnost 2013. godine.