Učenik Jan Katona predstavio svoj rad “Glazba kroz jezik znanosti”

Učenik Jan Katona predstavio svoj rad “Glazba kroz jezik znanosti”

U četvrtak, 19. siječnja 2022. u našoj Plavoj dvorani održano je predavanje na temu “Glazba kroz jezik znanosti”. Prezentacijom i demonstracijama svoj rad pod istoimenim nazivom predstavio je učenik naše škole i Gimnazije Požega, Jan Katona. Jan je rad podijelio u tri poglavlja – Geometrija glazbe, Tonovi i frekvencije i Intervali i temperiranje, koja je objedinio u znanstveni rad te povezao različita područja znanosti, s naglaskom na matematiku i fiziku te ih spojio s glazbom. Dotaknuo se tema kao što su akustika i fizika glazbe, primijenio je zlatni rez u glazbi te napravio povijesni pregled razvoja glazbe. Predavanje su poslušali brojni učenici i profesori naše škole te su mu po završetku predavanja zapljeskali i čestitali na iznimnom trudu na napisanom radu i zanimljivoj i sadržajnoj prezentaciji. Jan se svima zahvalio, a posebnu zahvalu uputio je svojim mentorima, profesorima Ivanu Poliću, Ivici Marinoviću i Magdaleni Srdarević.

Janov mentor prof. Ivan Polić zahvalio se ravnatelju na omogućenoj dvorani za održavanje predavanja, izrazio veliku pohvalu učeniku Janu i zaželio puno uspjeha u daljem radu.

Još jednom čestitamo Janu na velikom trudu i motivaciji za ovaj sveobuhvatan istraživački rad!

Janov rad “Glazba kroz jezik znanosti” možete pogledati OVDJE.