Tonski studio

Home / Tonski studio

Tonski studio

Glazbena škola Požega u svom sastavu ima suvremeno opremljeni tonski studio s režijom i pomoćnom režijom. U njemu se odvija nastava iz područja audio snimanja i tonske obrade, a od velike je važnosti za snimanje koncerata i natjecanje te projekte koji se odvijaju u Školi.

Tonski studio i režija je opremljeni su profesionalnom digitalnom i analognom audio opremom te računalnim programima po industrijskim standardima.

Oprema:

• Software : Cubase PRO 8 , PRO Tools 12, Sibelius 8.
  • Tonski stol: Allen Heath GSR 24R , Presonus live 24.4
  • Studijski monitori: Adam AX7 i Adam AX5 te Avanton.
  • Mikrofoni: AKG 414, Rode K2, Rode NT4, Rode NT5, Shure 57, Shure 58 , Seinnheiser 441 i 442….
  • Predpojačala: UAD 1176
  • Efekti : Lexicon PCM 92  x 2
  • Plugins: UAD QUAD 2x
  • Instrumenti : Yamaha N3 električni klavir

Glazbena škola Požega može se pohvaliti kao jedina srednja glazbena škola u Hrvatskoj koja posjeduje tonski studio i fakultativni predmet na kojemu polaznici fakultativnog predmeta kroz 4 godine uče audio produkciju.

Pomoćna režija je opremljena sa 4 računala na kojima se nalaze programi za obradu zvuka i digitalno pisanje nota ( Cubase 9 Elements i Sibelius 8).