Knjižnica

Naslovnica / Knjižnica

Knjižnica

Školska knjižnica informacijsko je i komunikacijsko središte Glazbene škole Požega. Izvor je informacija i znanja namijenjenih učenicima i profesorima, predstavlja potporu nastavnim i izvannastavnim aktivnostima te mjesto okupljanja i provođenja slobodnog vremena.

Knjižnica Glazbene škole Požega osnovana je 12. ožujka 2015. godine. Posjeduje više od 3000 svezaka građe. Zbirka se većinom sastoji od notne građe, udžbenika iz solfeggia i teorije glazbe, scenske, vokalne i instrumentalne glazbe. Nadalje, veći dio građe su stručna glazbena i pedagoška građa, lektirni naslovi, povijest glazbe te u manjem dijelu ostala područja znanosti i umjetnosti. Knjižnica posjeduje zbirku audiovizualne građe. U nju ulaze DVD-ovi, CD-ovi i gramofonske ploče većinom iz područja klasične glazbe i jazza. Moguće je pristupiti serijskim publikacijama s područja glazbe, odgoja i obrazovanja. Konačno, knjižnica posjeduje i opću i stručnu referentnu građu.

Postoji niz aktivnosti koje se organiziraju i održavaju unutar knjižnice – obilježavanja događaja, izložbe, radionice i predavanja važne za Školu te glazbeni i cjelokupni razvoj učenika. Knjižničar održava mrežne stranice škole, dokumentira i fotografira koncertne aktivnosti i obznanjuje javnosti promičući tako važnost glazbenog obrazovanja.

OSNOVNE INFORMACIJE:

• Radno vrijeme: radnim danom od 7:00 do 15:00 sati
    (na dane koncerata do 13:00 sati)
  • Smještaj: predvorje zgrade
  • Broj čitateljskih mjesta: 4 (unutar knjižnice) + predvorje s 30 sjedećih mjesta
  • Broj računala s pristupom internetu: 4
  • Knjižničar: Marta Matijević, mag. informatol.
  • Kontakt:
    • telefon: 00 385 34 273 932
    • e-mail: marta.matijevic4@skole.hr

KNJIŽNIČNE USLUGE:

• posudba građe
  • rad u čitaonici
  • informacijsko-referalne usluge
  • pomoć pri traženju literature za seminare, plakate i ostale aktivnosti
  • edukacija u vezi korištenja knjižnice, pretraživanja kataloga knjižnice i ostalih
    relevantnih informacijskih izvora, pisanja radova i citiranja

UVJETI POSUDBE:

• udžbenici se posuđuju učenicima (od 1. do 6. OŠ te 1. i 2. PR) za tekuću nastavnu godinu