Festival instrumenata

Naslovnica / Festival instrumenata

Festival instrumenata

O projektu

Projekt Festival instrumenata namijenjen je svim budućim polaznicima osnovnog i pripremnog obrazovanja u Glazbenoj školi Požega. Učenici 2. i 6. razreda opće obrazovnih škola dolaze kod nas na druženje gdje imaju prilike poslušati instrumente i pogledati ih izbliza. Posjetitelji, a ujedno i potencijalni budući polaznici Škole, upoznaju se s instrumentima, profesorima glazbenog obrazovanja i načinom održavanja nastave Glazbene škole Požega.

Instrumenti koji se mogu učiti u osnovnoj školi: klavir, harmonika, gitara, tambure, saksofon, truba, tuba, trombon, klarinet, flauta, rog, udaraljke, violina i violončelo.

Smjerovi koji se mogu upisati u pripremnim razredima: tambure, saksofon, truba, tuba, trombon, klarinet, flauta, rog, udaraljke, solo pjevanje i teorijski smjer.

Voditaljica projekta:
Marta Matijević, mag. informatol.

Raspored događanja

• 1.  GRUPA  –  Katolička OŠ – 2. a i b (40 učenika)
  • 2.  GRUPA  –  OŠ J. Kempfa – 2. a i b (42 učenika)
  • 3.  GRUPA  – OŠ A. Kanižlića – 2. a i c (c razred je iz područne škole Vidovci) (36 učenika)