Loading Događaji

« Svi Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Klavirski recital

25. listopada 2018. u 19:30 - 20:30

Treći koncert 14. koncertne sezone održat će Ana Orić, klavir. Na programu su djela J. S. Bacha, L. van Beethovena, S. Rahmanjinova,  R. Schumanna, B. Berse, C. Debussya.

Ana Orić, rođena 7. rujna 1994. god. u Slavonskom Brodu. Svoju glazbenu naobrazbu započela je s 11 godina u GŠ Novoj Kapela koju je pohađala 3 godine. Godinu dana je bila učenica GŠ Požega u klasi prof. Marije Milinković nakon čega je upisala 1. razred GŠ Slavonski Brod u klasi prof. Zdravke Tekić Dadić. U drugom razredu srednje škole svoje školovanje nastavlja u glazbenom razredu u školi „Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Zagreb“ i u GŠ Vatroslava Lisinskog u klasi prof. Penke Kanev Manojlović. 2013. god. maturirala je s odličnim uspjehom. Tijekom školovanja nastupala je na nizu školskih koncerata u Zagrebu, Sesvetama, Velikoj Gorici, Varaždinu, Sisku, Slavonskom Brodu i Požegi. Dvije godine je pohađala ljetnu glazbenu školu u Pučišćima na Braču kod profesora Srđana Čaldarovića te dvije godine zimske škole „Clavis“ kod profesora Dalibora Cikojevića i Srđana Čaldarovića. Redovito je pohađala školske seminare s gostujućim profesorima (Hari Gusek, Eugen Indjic, Konstantin Bogino). 2010. god. nastupala je u sklopu djevojačkog zbora Hrvatske. Tijekom trećeg i četvrtog razreda srednje škole pohađala je izbornu nastavu čembala u klasi prof. Pavla Mašića i prof. Martine Kralj. 2011. god. osvojila je drugu nagradu na regionalnom natjecanju u Sisku i prvu nagradu na školskom natjecanju GŠ Vatroslava Lisinskog. 2012. god. osvojila je treću nagradu na međunarodnom natjecanju mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ u Sesvetama. Na državnom natjecanju komornih sastava u Opatiji 2012. god. u sklopu glasovirskog dua osvojila je drugu nagradu. 2013. god. upisuje studij klavira na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu u klasi prof. Lovre Pogorelića. U sklopu akademskog zbora Muzičke akademije, 2014. god. sudjelovala je u projektu „Orfej i Euridika“ u Zagrebu te u izvedbi Verdijevog Requiema u Redipugli. Tijekom studija, svirala je u komornim sastavima: glasovirski duo i dva tria od kojih je jedan obuhvaćao klavir, obou i fagot a drugi klavir, rog i mezzosopran. Tijekom petogodišnjeg studija klavira, nastupala je na nizu klavirijada, koncerata klase, smotri komornih sastava i smotri V. odsjeka za klavir, čembalo i orgulje. Uz studij klavira, završila je pedagoški modul i modul vođenje ansambla. 2018. god. diplomirala je klavir s odličnim uspjehom.

Detalji

Datum:
25. listopada 2018.
Vrijeme:

Glazbena škola Požega
glazbena-skola@po.ht.hr
Pogledajte web stranicu Organizator

Plava dvorana Glazbene škole Požega
Vjekoslava Babukića 27,
Požega, Croatia (Local Name: Hrvatska)
Pogledaj na Google maps-u