Ivan Karadža

Home / Ivan Karadža

Ivan Karadža

Tambure

Ivan Karadža rođen je 1994. godine u Požegi gdje završava osnovnoškolsko i srednjoškolsko glazbeno obrazovanje u Glazbenoj školi Požega, smjer glazbenik – tamburaš. Tijekom srednjoškolskog obrazovanja osvaja drugu nagrada na državnom natjecanju u kategoriji tambura – bisernica te prvu nagradu, također na državnom natjecanju, u kategoriji tambura – brač. 2013. godine proglašen za najboljeg maturanta Glazbene škole Požega te dobija nagradu Rotary kluba Požega. Iste godine upisuje preddiplomski studij Glazbene pedagogije na Umjetničkoj akademiji u Osijeku. Nakon završetka preddiplomskog studija upisuje diplomski studij Glazbene pedagogije te diplomski studij Tamburaško umijeće. Uspješno diplomira oba studija u 2018. godini, odnosno 2019. Od ožujka 2017. godine radi u Glazbenoj školi Požega kao nastavnik tambure i komorne glazbe u osnovnoj i srednjoj školi. S učenicima osvaja prve nagrade na međunarodnim i državnim natjecanjima. Od 2016. godine postaje voditeljem Kutjevačkog tamburaškog orkestra.