Nikolina Furić

Naslovnica / Nikolina Furić

Nikolina Furić

Harmonika

Nikolina Furić, mag. art., rođena u Požegi (1990.), stječe osnovno glazbeno obrazovanje na Glazbenoj školi Požega, s harmonikom kao glavnim predmetom u klasi Saše Bastaleca, prof. u čijoj klasi završava i srednju glazbenu školu na Glazbenoj školi u Varaždinu. Po završetku srednje glazbene škole, upisuje se na glazbenu akademiju u Ljubljani u Sloveniji. Nakon završenog dodiplomskim studija u prvoj generaciji odjela za harmoniku na Akademiji za glasbo u klasi red. prof. Boruta Zagoranskog, pri istom mentoru upisuje diplomski studij smjera  ‘Glazbena umjetnost’, a kojeg zaključuje 2017.godine s najvišom ocjenom. Uz solo koncerte i koncerte s komornim sastavom u okviru festivala u Hrvatskoj, Sloveniji i Italiji, te koncerte s gudačkim orkestrom u Ljubljani, Celju i Puli, osvaja brojne nagrade na regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima. Posebno se ističe “Prešernova nagrada Univerze v Ljubljani koja joj je zbog iznimnih rezultata dodijeljena 2013. godine kao članici harmonikaškog dua “Furioso”. S istim sastavom nastupila je na 30-ak koncerata u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Mađarskoj, Italiji, Austriji, Slovačkoj i Kanadi. Aktivno nastupa solistički, u duu, s ansamblima i orkestrima, te je zaposlena u Glazbenoj školi u Požegi kao profesor harmonike.