Nenad Jurčić

Naslovnica / Nenad Jurčić

Nenad Jurčić

Klarinet

Nenad Jurčić, mag. mus. klarineta, zaposlen je kao nastavnik klarineta i saksofona od 2005. godine do danas. Prvi je profesor klarineta i saksofona potekao iz naše škole. Pročelnik je puhačkog odjela od 2008. godine. Od 2011. do 2013. godine  predaje flautu i klarinet u područnim odjeljenjima Pleternica i Kutjevo.  Ističe se  istraživanjem klarineta i nabavom notnog materijala za klarinet i saksofon koja nastavni proces podiže na višu razinu te usavršavanjima na klarinet festivalima u SAD-u i Kanadi i seminarima kod poznatih klarinetista – Sylvie Hue, Guy Deplus, Jože Kotar, Ante Grgin. 2009. godine sudjeluje u orkestru mladih WYWOP u Schladmingu gdje je izabran za koncert majstora orkestra. Od nagrada s učenicima vrijedno je istaknuti dvije I., tri II. te jednu III. nagradu s međunarodnih natjecanja puhača u Splitu i Varaždinu; dvije I., devet  II. i  jednu III. nagradu s regionalnih natjecanja i dvije II. nagrade s državnih natjecanja.