Marijan Paurić

Naslovnica / Marijan Paurić

Marijan Paurić

Tambure

Marijan Paurić, mag. mus. glazbene pedagogije, zaposlen je od godine 2008., a od 2012. godine pročelnik je Odjela za tambure. Rođen 12. kolovoza 1984. godine u Novoj Gradiški. Nakon završenog osnovnoškolskog obrazovanja upisuje Srednju glazbenu školu Franje Kuhača u Osijeku, teoretski smjer. Umjetničku akademiju u Osijeku završava 2008. godine te počinje s radom profesora tambura u Glazbenoj školi Požega. Iste godine završava i Carnet-ovu E-learning Akademiju smjer implementacija računalnih tehnologija u nastavu. Sudjeluje niz godina kao član orkestra „100 tamburaša“. Pri HPD-u Tomislav iz Cernika djeluje kao voditelj škole tambure i dirigent Velikog tamburaškog orkestra od 2008. do danas. Na državnim i međunarodnim natjecanjima postiže zapažene rezultate a 2018. godine na Međunarodnom natjecanju tamburaša njegov učenik Dominik Milošević osvaja prvu nagradu i Grand Prix.