Naši učenici posjetili 17. udaraljkaški festival IPEW

Naši učenici posjetili 17. udaraljkaški festival IPEW

Svake godine Bjelovar na tjedan dana postaje središte svjetske udaraljkaške scene. Tako su i ove godine polaznici udaraljki Glazbene škole Požega bili nazočni na koncertu 17. udaraljkaškog festivala IPEW – International Percussion Ensemble Week. Prvi međunarodni tjedan udaraljkaškig ansambala održan je 2004. u Bjelovaru. Bio je to jedinstveni festival – seminar koji je privukao oko 50 sudionika te brojnu publiku, ne samo iz Bjelovara, već i iz Zagreba, Požege, Križevaca i Samobora. Ideja festivala bila je predstavljanje različitih udaraljkaških škola na području Hrvatske, a potomi šire. Na drugom IPEW festivalu, 2005. godine,  sudjelovali su svojim nastupom i tadašnji učenici pod vodstvom prof. Maje Ileković – Igor Kovačević, Josipa Ivančić, Ivan Potnar, Mihael Bumba, Petar Pranjić, Vinko Kovačević, Robert Takač te Milan Filić koji je ujedno danas nastavnik udaraljki u Glazbenoj školi Požega. Do sada na IPEW-u sudjelovali su najpoznatiji solisti i ansambli svjetske udaraljkaške scene te pomogli da festival vrlo brzo postane međunarodno poznat.